Kāpēc cilvēki dejo pie mūzikas?

Mūzika un dejošana cilvēkiem ir bijusi aktuāla jau tūkstošiem gadu un pat pirms cilvēki iemācījās runāt viņi mācēja sist bungas un citus primitīvos instrumentus un dejot šīs mūzikas ritmā tādā veidā veidojot ciešākas saiknes starp visu cilti vai baru un arī parādot savu seksuālo briedumu un spēju kustēties un tādā veidā parādīt savu fizisko un mentālo veselību. Dejošanas laikā cilvēks atslēdz savu priekšējo smadzeņu daļu un pilnībā paļaujas mūzikas ritmam radot tādu kā transa stāvokli, kur visas kustības ir saasinātas un ja vēl dejošana notiek grupā vai arī pārī, tad šīs sajūtas vēl vairāk pastiprināt, jo cilvēkam ir sajūta, ka viņš ir kaut kas vairāk nekā tikai viens pats.

Mūzika pati par sevi jau ir diezgan interesants fenomens, jo kāpēc, gan skaņu ritmi, kas ir vienkārši skaņas viļņi varētu mūs iekustināt, uzmundrināt un padarīt priecīgākus? Tas ir tas pats, kas liek cilvēkam tiekties pēc labi izveidotām tehnoloģijām un precēm, kur kāds cits ir ielicis ļoti daudz sava darba un tādā veidā ir radījis kaut ko vairāk par vienkāršu priekšmetu, bet gan iekāres objektu un tāpēc arī to cilvēki vēlas. Būtībā jebkurā jomā, kur ir saistības ar mākslu vai mākslas izpausmēm cilvēki skatoties klausoties vai sajūtot šīs mākslas formas iejūtas otra cilvēka ādā un tādā veidā mēģina sajust viņa izjūtas, kas radās tad, kad šis mākslas darbs tika veidots.

Bet ja runājam konkrētāk par moderno mūziku, tad mākslinieki parasti veido mūziku, kas ir piesaistoša un ritmu, kas ir daudz maz pazīstam, bet tomēr kaut kas jauns un tāpēc arī visa mūzikas industrija visu laiku ir mainīga un tā nestāv uz vietas, bet nemitīgi izmaina to, kas ir labākais un jaunākais stils, tādā veidā neradot stabilitāti, bet gan visu laiku plūstot un mainoties. Mūzikas ritmi tāpat, kā evolūcija mainās un viens ar otru savienojas radot jaunus žanrus un mūzikas veidus. Bet tas, kāpēc cilvēki dejo mūzikas pavadībā ir mīklains jautājums, un paskatoties kādā lielā koncertā, kur cilvēki klausās māksliniekus un šajā ritmā trako vai kustās ir interesanti, kā šis mākslinieks ar savu mūziku spēj visu pūli iekustināt un padarīt pilnīgi apmātus, jo šajā mūzikā ir kaut kas tāds, kas viņiem ir saistošs un tāpēc viņi arī to klausās.

Protams mūsdienās dejošana ir kļuvusi daudz komerciālāka un arī māksla savā veidā tāda ir kļuvusi, jo koncerti, kas tiek rīkoti ir dārgi un tie māksliniekiem nopelna lielus naudas līdzekļus, ko tad arī viņi var izmantot, lai radītu vēl vairāk mūzikas un izklaidētos. Ir pat redzēti gadījumi, kad cilvēki saņemt ātros kredītus ar negatīvu kredītvēsturi, lai tikai iekļūtu šajos koncertos, bet pēc tam nespēj tos atmaksāt un tādā veidā kļūst par šo uzņēmumu parādniekiem. Protams māksliniekiem ir nauda jāpelna, bet vai viņi to dara uz bagātāko cilvēku rēķina vai nabadzīgāko jau ir morāles jautājums.

Comments are closed.