Deja filmās

Dejošanas ainas filmās nav nekas neparasts. Ļoti bieži tiek attēlots kāds priekšnesums vai tas kā dejo galvenie varoņi. Tomēr ir izveidotas filmas, kuras pārsvarā ir tikai un vienīgi par šo mākslas veidu. Labākās no tām ir saņēmušas lielu fanu uzmanību un arī pat vairākus kino industrijas apbalvojumus. 5 no labākajām filmām par deju ir Center Stage, Step Up, Footloose, Billy Eliot un Flashdance.

Center Stage ir 2000. gadā izdota Amerikāņu romantiskā drāma par 12 pusaudžiem, kuri nākuši no dažādiem sabiedrības slāņiem, un kuri cenšas iekļūt Ņujorkas baleta akadēmijā. Visiem nākas saskarties ar treniņu stresu un problēmām tikt pamanītam baleta pasaulē. Filmai ir arī otrā daļa Center Stage: Turn It Up (2008).

Step Up šobrīd tiek uzskatīta par visu laiku labāko deju filmu. Pirmā filma tika izdota 2006. gadā un tās sižets ir par puisi, kuram pēc mākslas skolas izdemolēšanas tiek dota vienreizēja iespēja iegūt izglītību un sadarboties ar jaunu dejotāju Noru. Abi priekšnesuma veidošanas gaitā saskaras ar problēmām, bet beigās iemīlas. Filmas galveno tēlu atveidotāji Čenings Teitums un Dženna Devana iepazinās filmas tapšanas laikā un vēlāk arī apprecējās. Filmai ir vēl 4 daļas, kuru scenārijs gan ir atšķirīgs.

Footloose visticamāk ir zināma vecākiem cilvēkiem, jo tās izdošanas gads ir 1984. Amerikāņu aktieris Kevins Beikons attēlo pusaudzi, kurš nonācis mazpilsētā, kur rokmūzika un dejas ir aizliegtas. Pēc kritiķu domām filmas sižets nav tas pats aizraujošākais, bet dejas elementi tiek izpildīti ļoti augstā līmenī.

Billy Elliot (2000) ir diezgan aizkustinoša filma par 11 gadīgu zēnu, kurš sevi nākotnē redz kā baletdejotāju. Sākotnēji šādu ideju, ka vīrietis varētu būt baletdejotājs neatbalsta ne apkārtējā sabiedrība, ne daļēji arī zēna ģimene. Par spīti sava tēva, parasta angļu ogļrača, protestiem, Billijs turpina trenēties un ar savām prasmēm iestājas par valsts labākajā baleta akadēmijā.

Flashdance (1983) arī ir filma, kas saistīta ar baletu. Filmas sižetā sieviete no Pitsburgas ar diviem darbiem vēlas iekļūt baleta skolā. Filmas populārākā aina ir no baleta skolas atlases, kurā galvenās lomas tēla atveidotāja ar iespaidīgu priekšnesumu aizrauj žūriju un piepilda savu loloto sapni.

Comments are closed.