Argentīnas tango iesācējiem

tangoArgentīnas tango uztrauc dejotājus jau vairāk par 100 gadiem. Dejotāji un skatītāji ļoti mīl tango, par tās skaistumu, kaisli, drāmu un uztraukumu. Sociālais argentīniešu tango ir uzbūvēts uz kustību improvizācijas, cieņas pret partneri un citiem dejotājiem deju laukumā. Dejas būtība atspoguļo dzīvi un vīrieša – sievietes attiecības. Viens no populārākajiem deju pasniedzējiem Graciela Gonzales tango sauc par „trīs minūšu mīlas stāstu”.

Argentīnas tango pamati.

Argentīnas tango ir deja – improvizācija, kura sastāv no četrām daļām: soļi, pagriezieni, apstāšanās un rotājumi. Deja ir līdzīga mozaīkai un katru reizi tā sanāk citādāka. Sieviete un vīrietis ienes tajā katrs pats savus elementus, kuri palīdz gūt saviļņojošu un neatkārtojamu pieredzi. Partneru starpā pastāv noteiktas vienošanās, bet viņi nekad nezina, kā tiks veidota deja, kādi elementi tiks pievienotu un kā tiks interpretēta mūzika. Negaidīti pagriezieni padara deju tik aizraujošu. Argentīniešu tango nav tikai deja par to, ka vīrietis vada, bet sieviete seko. Abi partneriem ir ko ieguldīt dejā, tieši tāpat kā labā sarunā.

Tango dejo pretī pulksteņa rādītāja virzienam, tieši tāpat kā sacensībās. Dejotāji cenšas palikt deju zāles arējā malā, tālāk no centra. Ja uz tango deju celiņu paskatās no augšas, jūs ieraudzīsiet dejotāju celiņu, kā krītošu upi, rāmi plūstošu, stāvošu vai virpuļojošu.

Vai argentīniešu tango ir tas pats, kas balles tango?

Nē. Tiem ir kopējas saknes, bet vieta un laiks dejas attīstību sadalīja dažādos virzienos. Starptautiskais balles tango ļoti atšķiras no sociālā argentīniešu tango. Argentīniešu tango no balles tango atšķiras ar pozām, tvērienu, improvizāciju, kustībām, balansu, soļiem un mūziku.

Ja jums ir balles tango pieredze un jūs sapņojat par argentīniešu tango mācīšanos, tad uztveriet to, ka jaunas dejas apgūšanu, nevis esošās papildināšanu.

Vai argentīniešu tango ir skatuves deja?

Daudzi cilvēki izrāda interesi par tango dejošanu, jo ir redzējuši dažādus deju šovus. Argentīniešu tango, kuru jūs redzat uz skatuves ir sociālais tango, bet arī tas ļoti atšķiras no īstā tango. Skatuvisko tango sauc par „fantāziju”, tas ir daudz vairāk teatralizēts un mākslots nekā sociālais tango. Iemesls vienkāršs, lai skatītājiem pēdējās rindās būtu iespēja redzēt deju.

Izrādes noskatīšanās ir kolosāla iespēja iepazīties ar tango un ja paveiksies dzirdēt tango orķestri, dzirdēt kā skan bandoneon , jūs nekad to neaizmirsīsiet.

Tango dejas skolu apmeklēšana.

Ja jūs gribat iemācīties dejot tango, tad deju skolas apmeklēšana ir labākais veids kā to sākt darīt. Pierakstieties deju skolā un regulāri to apmeklējiet. Laba deju skola iemācīs jums nepieciešanos deju elementus: soļus, pagriezienus , apstāšanos, navigāciju, ritmu.

Tango – tā ir deja, kura pamatā sastāv no soļiem un jums regulāri vajag praktizēt šos elementus. Ja esat to apguvuši, tad vajag sākt praktizēties to darīt kopā ar partneri. Visi slavenie tango dejotāji strādā pie soļu tehnikas izkopšanas. Viena no labākajām uzslavām ir: „Paskaties, cik skaisti viņš iet!”. Lai arī cik prasmīgi ir skolnieki, tango deju skolotājs nodarbības vienmēr sāk ar soļu tehnikas pilnveidošanu.

Tango ir deja – improvizācija. Dejas laikā jūs kopā ar partneri radāt savu deju. Tango – tas nav noteiktu soļu iegaumēšana, kurus katru reizi atkārto. Improvizēšana – viens no skaistākajiem tango aspektiem, kas padara deju neiedomājami interesantu.

Ja jūs dzīvojat pilsētā, kur ir kaut viens tango deju skolotājs – izmantojiet tādu izdevību. Viņš var kļūt par pirmo jūsu ceļvedi tango deju pasaulē.

Ja jums nav iespējas mācīties pie skolotāja, tad ir daudz video, kuri jums palīdzēs mācīties dejot tango. Ja mācaties pēc video materiāliem, tad ir vēlams apmeklēt seminārus, deju klases, individuālos pasniedzējus.

Comments are closed.